You are here:

Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym przechowujemy wszystkie nasze rzeczy. Wcale nie musi być nią ogromny pokój, by utrzymać w nim właściwy porządek. Jednakowo dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym pokoju. W takim wypadku rewelacyjnie sprawdzą się drzwi przesuwne, by odizolować garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, zależy głównie od tego, co chcemy tam przechowywać. W zależności od rodzaju posiadanych rzeczy, powinniśmy podjąć decyzję, czy w naszych meblach musi znajdować się więcej drążków na wieszaki, szuflad bądź może półek. Myśląc o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na jakieś urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba zajmie niewiele przestrzeni, świetnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. Jest to rewelacyjna metoda na zwiększenie przestrzeni na swoje rzeczy i różne dodatki. Doskonałą decyzją okażą się meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która znana jest z ładownych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć także zakup szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest też wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to osobne pomieszczenie. Pozwala to na powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy pamiętać, że dobór właściwych mebli nie wystarczy. Musimy zadbać również o odpowiednie oświetlenie garderoby. Musi ono dochodzić do wszelkich półek, a także zakątków pokoju. W przypadku dużych pomieszczeń musimy skupić się również na oświetleniu punktowym, gdyż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Najkorzystniejszym wyborem będą LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważny element każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duże lustro spełnia dwa istotne zadania. Jest ono niezbędne w trakcie wyboru stroju i zwiększa optycznie wnętrze. Jeśli Twoja garderoba jest mała, warto zdecydować się na lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niedużych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top